Logga in
Välkommen till Widerlöv. Logga in för att fortsätta.
Det tar bara några sekunder.
- Starta BankID-appen på din mobil eller surfplatta
- Klicka på QR-koden
- Skanna QR-koden nedan, med BankID-appen
En av föreningens bästa 3:a högt upp som släpper in ett otroligt ljus med fönster öster och väster. Ingen insyn i bostaden och planlösningen är optimal. Stora öppna rum samt två stora balkonger med sol hela dagarna. Ena balkong är inglasad! Fantastiskt område där man bor granne med natur och vatten.
- Havsutsikt från balkongerna
- Garageplats finns att få för 1000kr/mån, plats med laddstolpe kostar 1100kr/mån med tillägg för förbrukning.
- Miljöklassad förening, hjälper till för lägre ränta av banker
När man kommer in i bostaden välkomnas man av den mycket trevliga hallen som erbjuder goda avhängningsmöjligheter samt förvaring i garderober. Vidare in i bostaden når man vardagsrummet som ligger i öppen planlösning mot köket. Detta är den perfekta samlingsplatsen för vänner och familj. Öppna och härliga ytor som enkelt rymmer större soffgrupp, tv-möbler och stort matbord för större middagsbjudningar. Från vardagsrummet når man bostadens första balkong perfekt för avkoppling med sol hela dagen. Balkongen är stor och rymmer en sittgrupp och gröna växter.
Köket erbjuder mycket goda arbets- och förvaringsutrymmen. Ljusa skåpsluckor och ljus bänkskiva. Den maskinella utrustningen består av fullstor kyl & frys, inbyggd micro och ugn i bekväm arbetshöjd, diskmaskin och induktionshäll. Stor matplats för hela familjen.
Bostaden har två sovrum. Ett master bedroom med goda garderobsutrymmen och som rymmer större dubbelsäng. Från sovrummet når man bostadens andra balkong som ligger i ett härligt österläge. Balkongen är stor och rymmer enkelt sittgrupp och gröna växter. Bostadens andra sovrum är även rymligt och lättmöblerat. Här ryms större säng och annat möblemang. Vid sovavdelningen finns en stor klädkammare med praktiskt ELFA garderobssystem.
Stort och fräscht badrum i tilltalande färger med grått klinkergolv och stora snygga kakelplattor. Badrummet är utrustat med wc, dusch, handfat, handdukstork, golvvärme samt tvättmaskin och torktumlare. Bra förvaring i form av skåp.
Båtplats finns då och då lediga i området. Med båt kan du ta dig till mysiga ställen som tex Fjäderholmarna, Artipelag och sjörkogen vid Grand Hotel vid Saltsjöbaden med en mysig färd på någon halvtimme.
Ett förråd tillhör bostaden på ca 3-4 kvm.
Nya tider skapar nya möjligheter. Du kanske går i försäljningstankar, eller så funderar du på vad din bostad är värd. Oavsett om du har planer på att sälja din bostad eller bara är nyfiken på värdet kan du ta hjälp av våra mäklare. Vi värderar ditt hus, din lägenhet, sommarstuga eller fastighet. Antingen hemma hos dig eller digitalt. Fyll i formuläret så kontaktar vi dig för ett förutsättningslöst möte.
Fyll i formuläretNya tider skapar nya möjligheter. Du kanske går i försäljningstankar, eller så funderar du på vad din bostad är värd. Oavsett om du har planer på att sälja din bostad eller bara är nyfiken på värdet kan du ta hjälp av våra mäklare. Vi värderar ditt hus, din lägenhet, sommarstuga eller fastighet. Antingen hemma hos dig eller digitalt. Klicka på länken och fyll i formuläret så kontaktar vi dig för ett förutsättningslöst möte.
Värdering av din bostad