Viksäng, Västerås

Regementsgatan 97

Såld

Viksäng, Västerås

Regementsgatan 97

Slutpris: 2 360 000 kr

Senaste bud
bidding icon with dollar sign Budgivare 2 2 360 000 kr Visa alla

Modern 3:a med stor balkong i populära Viksäng!

Välkommen till denna ljusa och välplanerade trerummare i ett modernt hus från 2012! Här bor du bekvämt på andra våningen med hiss, i ett lugnt och populärt område med närhet till både Mälaren och city.

Bostaden erbjuder två rymliga sovrum, perfekt för familjen eller för dig som önskar ett extra rum för gäster eller hemmakontor. Den välkomnande hallen har gott om plats för avhängning samt en praktisk klädkammare för extra förvaring.

Det stora köket har generösa arbetsytor och plats för en matgrupp. Från det rymliga vardagsrum når du den stora balkongen i söderläge med sol hela dagen. Balkongen blir ditt extrarum under sommaren tack vare markisen som skyddar mot allt för varm sol.

Badrummet är helkaklat och utrustat med både tvättmaskin och torktumlare, vilket gör vardagen extra bekväm.

Här bor du i ett attraktivt område med närhet till skolor, service, grönområden och fina promenadstråk längs Mälaren. Samtidigt når du stadens puls smidigt både med cykel, buss eller om du vill promenera. Föreningen har flera gästparkeringar som är kostnadsfria.

Patrik Demir
Ansvarig mäklare

Patrik Demir

Fastighetsmäklare, franchisetagare Fri värdering Läs mer om Patrik

Planritning

previous slide
next slide
Planlösning från Regementsgatan 97, Såld i Viksäng, Västerås
bg

Ska vi ses hemma hos dig?

Nya tider skapar nya möjligheter. Du kanske går i försäljningstankar, eller så funderar du på vad din bostad är värd. Oavsett om du har planer på att sälja din bostad eller bara är nyfiken på värdet kan du ta hjälp av våra mäklare. Vi värderar ditt hus, din lägenhet, sommarstuga eller fastighet. Antingen hemma hos dig eller digitalt. Klicka på länken och fyll i formuläret så kontaktar vi dig för ett förutsättningslöst möte.

Värdering av din bostad