Skogalund, Nacka

Skogalundsklippan 14

Såld

Skogalund, Nacka

Skogalundsklippan 14

Slutpris: 2 395 000 kr

Modern och trevlig bostad med en solig balkong mot lugn och trevlig innergård.

Ta möjligheten att förvärva denna välplanerade bostad i populära Skogalundsklippan som genomgående har renoverats till mycket modern standard. Ekonomiskt mycket bra förening.

Social planlösning, bra materialval, vackert ljusinsläpp och en balkong i söderläge är bara några av bostadens fantastiska egenskaper. Sovrum i ett högt läge utan insyn och bra förvaringsmöjligheter i klädkammare som även går att använda till kontor eller barnrum.

Dessutom så har du den unika möjligheten att bo i en av Nackas mest välmående föreningar som bl.a erbjuder en egen relaxavdelning med bastu, festlokal & övernattningslägenhet. Nyligen har föreningen installerat solceller på taken för att minska energikostnaderna.

Med både Nyckelviken & Långsjön runt hörnet, Nacka Forum som granne och framtida tunnelbaneuppgången runt hörnet så har du möjlighet att bo i ett av Nacka bäst strategiska lägen. Bra kommunikationer med cirka 15 min till slussen.

Varmt välkommen på visning!

Paul Karlström
Ansvarig mäklare

Paul Karlström

Fastighetsmäklare Fri värdering Läs mer om Paul

Planritning

previous slide
next slide
Planlösning från Skogalundsklippan 14, Såld i Skogalund, Nacka
bg

Ska vi ses hemma hos dig?

Nya tider skapar nya möjligheter. Du kanske går i försäljningstankar, eller så funderar du på vad din bostad är värd. Oavsett om du har planer på att sälja din bostad eller bara är nyfiken på värdet kan du ta hjälp av våra mäklare. Vi värderar ditt hus, din lägenhet, sommarstuga eller fastighet. Antingen hemma hos dig eller digitalt. Klicka på länken och fyll i formuläret så kontaktar vi dig för ett förutsättningslöst möte.

Värdering av din bostad