Annika Bolander

Annika Bolander

Fastighetsmäklare & nyproduktionscertifierad

Jag har arbetat i mäklaryrket sedan 1987 och blev mäklare 1995. Jag har tidigare haft en karriär som elitbasketspelare och har tagit med mig mycket från sporten in i yrket. Jag är en ödmjuk, lyhörd och driven mäklare.

När det gäller min framgång som mäklare har min livserfarenhet en viktig betydelse. Jag har genom åren genomgått olika skeden i livet. Såväl dödsfall och separationer. Jag har sålt och köpt själv, vilket man lär sig otroligt mycket av. Sedan jag fyllde 30 år har jag hunnit byta bostad sju gånger - lika lärorikt varje gång. Genom att sälja och köpa har jag lärt mig se bostadsaffären ur både säljarens och köparens perspektiv. Att förmedla en bostad är något jag arbetar med dagligen, men kunden gör det några få gånger i livet. När jag köpt och sålt själv har jag blivit ödmjuk inför säljarens och köparens situationer och förstår de känslor du kan ha som säljare.

Att få tillfredsställelsen att gör kunder nöjda, och att de blir glada, är bland det mest givande med att vara mäklare. Glädjen i att få hjälpa människor som behöver hjälp, för att få ordning på sitt liv i olika typer av livssituationer betyder så mycket.

Kontakta mig Rekommendera mig till en vän
4.8/5 av 144 omdömen - hittamäklare.se
Jag värderar din bostad

Boka ett möte med mig

1. Välj en dag och tid som passar.
2. Fyll i dina kontakt­uppgifter.
3. Jag bekräftar mötet och ser fram emot att hjälpa dig vidare!

Ett möte är alltid kostnadsfritt och utan förpliktelser.